Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

 1. İşlem sürelerini kontrol edin Bu büroda standart bir öğrenci vizesi işleminin ne kadar zaman aldığını öğrenin, böylece ne kadar önceden başvurmanız gerektiğini bilirsiniz. Lütfen bunun size bir garanti vermediğini aklınızda bulundurun. Herhangi bir hayal kırıklığını önlemek için erken başvurmanız gerekmektedir.
 2. Başvuru şeklinizi belirleyinİki tür başvuru şekli bulunmaktadır:
  • Çevrimiçi başvuru Çevrimiçi başvuru yapmak için belgelerinizin elektronik kopyalarını oluşturmak ve yüklemek üzere bir tarayıcıya veya fotoğraf makinasına, ödemeyi yapmak için ise geçerli bir kredi kartına gereksiniminiz vardır. Seçilebilirliğinizi belirleyin ve çevrimiçi başvuru yapın.
  • Yazılı başvuru Lütfen aşağıda 3 ila 6 inci maddelerde belirtilen adımları izleyin.
 3. Başvuru formunu internetten indirin ve başvuru kılavuzunu okuyun Başvuru kılavuzu, öğrenci vizesi hakkında önemli bilgiler ve başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmak için talimatlar içerir. Kılavuzu dikkatle okuyun ve belge denetim listesini kullanın. Eğer gerekli tüm bilgi, belge ve ücretleri sunmazsanız, başvurunuz iade edilebilir ya da reddedilebilir.  Başvuru Kiti
 4. Eğer Quebec bölgesinde okumak için başvuruda bulunduysanız, Quebec yönetiminden verilmiş olan bir kabul belgesi (CAQ) almak durumundasınız.Öğrenci vizesi başvurunuzla birlikte aşağıda belirtilen belgeleri de sunabilirsiniz:
  • Kabul belgesi (CAQ), ya da
  • CAQ belgesi verilmeden önce Quebec yönetimi tarafından verilmiş onay mektubu. CAQ numaranız bu mektupta yer alacaktır.

Başvurunuz, CAQ numaranızın ya da onay mektubunuzun bir kopyası tarafımıza ulaşmadan neticelendirilemez. CAQ numarası almak için nasıl başvuruda bulunacağınızı öğrenmek için Quebec yönetiminin websiteni ziyaret ediniz. (İngilizce, Fransızca veİspanyolca).

 1. İşlem ücretini ödeyin Öğrenci vizesi başvuru ücretini ve nasıl ödeyeceğinizi öğrenmek için lütfen ücret tarifesine göz atın. İstisnasız olarak her durum için, işlem ücretinin iadesi olmadığını lütfen aklınızda bulundurun.  Eğer doğru miktarı ödemezseniz, başvurunuz eksik olarak değerlendirilecek ve size iade edilecektir.Eğer bir ziyaretçi vizesine de ihtiyacınız varsa, öğrenci vizesi ile aynı anda çıkartılacak ve ilave bir ücrete tabi olmayacaktır. Eğer Kanada’da eğitim programınız dahilinde bir co-op term ya da staj programı için çalışma vizesine ihtiyacınız varsa, bu da aynı zamanda herhangi bir ilave ücret olmadan verilir. Eğer eşiniz/medeni hukuk partneriniz ve/veya çocuklarınız size eşlik edecek ise ve onlar için geçici oturma izni, çalışma vizesi ya da öğrenci vizesine başvuruyor iseniz, o zaman onlar için gerekli işlem ücretlerini ödemelisiniz.
 2. Başvurunuzu ve bunu destekleyen belgeleri teslim edin. Başvuru paketinizi (formlar, ücretler ve destekleyen belgeler) bu büroda bir başvuruyu teslim etmek kılavuzuna göre teslim edin.

Kanada Öğrenci Vizesi almak profesyonel danışmanlık almayı gerektirebilmektedir. Sizde Kanada Öğrenci vizesi almak istiyorsanız http://www.kanadaogrencivizesi.com adresinden kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Kanada turist vizesi süresi pasaportunuza paralel olarak verilmektedir. Yani : Pasaportunuzun 5 yıllık süresi kaldıysa alacağınız vize süresi 5 yıl olacaktır.

Kanada devleti , Kanada turist  vizesini genellikle çok girişli vermektedir. Vize değerlendirmeniz tamamen evraklarınıza göre şekillenecektir. Konsolosluk yüz yüze görüşme gerçekleştirmemektedir. Merkezimiz , gerekli belgelerin çevirilerini gerçekleştirmektedir. Bu çevirinin en büyük nedeni : Vize başvurunuzun daha kaliteli olması , haliyle onay şansının artmasıdır. Gerek deneyimlerimiz , gerekse bildiklerimiz doğrultusunda şunu söyleyebiliriz : Özenli ve dikkatli yapılmış başvuru bir adım öndedir.

Kanada turist vizesi başvurularındaki bir diğer önemli faktör zamandır. Gerek sizin zamanınız , gerekse seyahat edeceğiniz tarih önem arz etmektedir. Vize başvurularınızı minumum bir ay öncesinden gerçekleştirmelisiniz. Her ne kadar diğer ülkelere oranla çok daha kısa sürede sonuçlansada , planlı haraket etmekte fayda var.

Kanada Dil Okullarına Giderken Turist Vizesiyle Gidilir Mi ?

Buradaki belirleyici faktör eğitim alacağınız süredir. Kanada konsolosluğu 6 aydan daha kısa süreli eğitim programlarımda Kanada turist vizesini vermektedir. 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli eğitimlerde Kanada öğrenci vizesini almaya hak kazanabilirsiniz.Bir cevap yazın

KANADA VİZESİ

 

Kanada da yaşamak istiyorsanız ya da orada ne kaliteli eğitimi görmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şeylerden biri vize sorununu çözmek diğeri de dillerini öğrenmek ve tüm dil becerilerini yerine getirebilmektir. İki sorunu da sizin için çözebilecek geniş bir yelpazeye sahip olan Kanada Kültür Merkezi’nde size sunulan fırsatlardan yararlanmaya ne dersiniz?

 

Kanada’ya Vize başvurusunda bulunma işleri ile ilgilenen  Kanada Kültür Merkezi  sizin yerinize tüm işleri halledebilecektir. Türkiye’nin tüm kentlerine yönelik verilen bu hizmette  vize başvurunuzu ekibimizle gerçekleştirdiğiniz sürece tüm tercüme edilmesi gereken evraklar kültür  merkezimizde ek ücret talep edilmeden yapılacaktır. Bu bağlamda ister  Kanada Öğrenci Vizesi almak isteyin, ister Kanada Göçmenlik Vizesi, orada çalışma vizesi veya turistlik amaçlı bir vize almak isteyin bütün işlemlerin yapılabilmesi için ilk olarak sekreterliğimizle iletişime geçerek Kanada Vizesi randevusu talep etmesi gerekmektedir. info@kanadakulturmerkezi.com mail adresinden ya da  0 212 252 90 35-36 telefon numarasından bizlere ulaşabilirisiniz.

Dil probleminizi de halletmek isterseniz Merkezimizde verilen özel İngilizce dil kursu ya da genel  İngilizce dil kursu her şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayacak potansiyele sahiptir.

 Bir cevap yazın